Mehe suhe eksnaisega 11.03.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on suhe meesterahvaga kellel lõppes 15 aastane suhe aasta tagasi. Eelmise naisega on laps ja ka ühine kodu. Naine ei ela küll mehega ja on uue kaaslase näol eluga edasi liikunud. Mind aga tohutult häirib, et eksnaise asjad on siiani mehe kodus ja neid pole ära viidud ja naisel on ka võti kuigi kodu eest maksab ainult mees. Samuti on veider, et kui eksnaine tuleb näiteks last tooma, siis pean mina eest ära minema. Mehe lapsega veedame aega koos ja saame läbi. Kas ma olen paranoiline asjatult või pole mees oma eksist üle saanud. Või on asi üldse muud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida ja kuidas keegi talub - individuaalne.
Kui mõni asi piiriüleselt ebameeldiv, mitte talutav, siis diplomaatiliselt asi lahendada, et oma praegust suhet "lõhki" ei ajaks.
Elukaaslasega on suhe, see on psühholoogiline suhe. See ei ole omandisuhe. Selle lapsetoomise võib ju diplomaatilise naeratusega üle elada, ülejäänud 23 tundi on ju ikkagi teie päralt.
Psühholoogiine suhe vajab ühisosa, tark seda suurendab.
Jüri O.-M. Ennet