Hirmust halb 19.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida sellise ärevushäirega teha? Kuidas ennast aidata.
Hirmu olukorras tekivad kohe (minutitega) järgnevad sümptomid:
*süda väga paha, oksendamise vajadus;
*kõrvad lukus või kohisevad;
*hägune nägemine;
*külm higi ülekere, riided reaalselt märjad. Seejärel hakkab hästi külm;
* kõht lahti.

Kõik sümptomid ei pruugi korraga olla.
Enamasti tekib see olukord arstil olles või tervisega seotud probleemide korral.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese ja keskkonna omavahelises suhtlemises tekivad sisepinged (see täiesti normaalne) ja tundelise närvikavaga inimesed reageerivad sellele üle-tundeliselt ja vastu oma tahet nii keha kui ka psüühika kaudu, ka sotsiaalse keskkonna kaudu.
Mis siit siis välja koorud?
1) Õppida harjutusi ja praktiseerida pingetest-stressist, ärevusest vabanemist.
2) Harjutada keha tugevamaks, et need kehaga seonduvad kaebused "löögile" ei saaks.
3) Mõttes harjutada (ideomotoorne treening) enda ja arsti suhtlemist, selle situatsiooniga mõttes harjuda. Sportlased teevad seda, et võistlustel "närv" tulemusi ei segaks.
vt varasemaid ja leidke endale sobilikud harjutused.
Positiivse Pihtimise Päevik.
Enneti palve esimene samm - mina teen seda aastakümneid, aitab.
Rõõmsameelset tegutsemist!
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet