ma lihtsalt kardan kõike 02.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on viimasel ajal tunne et kardan kõike .1surma,ma päris tihti mõtlen et mis tuleb peale surma ja see on nii hirmutav.2.Pimedust koguaeg peab kasvõi laualamp põlema,mõnikord kardan nii väga et paanika hoog tuleb peale.3.Ma ehmun iga heli peale öösel .Ma kardan pljudele asjadele mõtlemist. Lisaks sellele on mul unehäired umbes pool aastat või rohkem olnud ja ärevushäire ja ebareaalsustundehood, tihti kasundmõtted .Ma ei tea kas on nüüd kõik ära õeldud või on midagi veel,aga jah ma tahtsin küsida et kelle poole pöörduda

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Räägi Emale/ Isale ja kahekesi on neid muresid kergem kõrvaldada.
Väike öölambikene toas on väga hea, kasulik ja vajalik.
Väike Kaisu-karukene annab turvatunnet - seda kasutada.
Õhtul soe tee või soojad joogid - rahustab ja aitab paremat und saada.
Positiivsete tegude päevik - paned sinna kirja 5-6 asja, mis päeva jooksul tehtud.
Kand-varvas sammuga (nn. kuke sammuga) astu ja iga sammu juures kiidad end üheomadusega: olen sõbralik, olen abivalmis, olen... Seda tee iga päev.
Koolitükid korda.
Väljas jalutuskäigud.
Nüüd aastavahetusel puhkepäevi ka hulgi - see tuleb kasuks.
Sellest alusta, Ema/isaga otsutate siis psühhiaatri jutule mineku.
Igast murest saab üle, saab ka sellest - koos vanematega.
Jüri O.-M. Ennet