Soovin tuvastada ravimeetodit, mida minu peal kasutati 13.10.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 30 aastat tagasi, hinnanguliselt aastal 1989 viibis mu ema psühhiaatriahaiglas seoses üleminekuea depressiooniga. Kuna mu ema minu pärast muretses, kutsuti vastuvõtule ka mind. Rääkisin avameelselt oma elust - ootamatust lahutusest noorpõleveabikaasast ning et eksamisessiooni ajaks on palju õppida. Seepeale pakuti, et mind on võimalik aidata, aga ei täpsustatud, kuidas. Olin nõus.

Tulin kokkulepitud ajal protseduurile. Kohal viibis kaks meedikut. Pidin heitma pikali ning mulle süstiti midagi. Vajusin mõneks hetkeks teistsuguse teadvuse olekusse - nägin unes muusikat, mida neil päevil olin just komponeerimas. Ärgates märkasin, et raputasin enda ees oma käsi.

Kui teist korda sama protseduurile läksin, siis tehti taas süst, ma hoidsin silmad kinni, aga teadvust ei kaotanud, kuna ilmselt olin rohkem valvel eelmise imeliku kogemuse järel. Kuulsin, kuidas üks meedik ütles teisele: "Eelmine korda ta mängis siin meil klaverit."
Peagi näitasin välja, et olen teadvusel, tegin silmad lahti. Mulle öeldi: "Ärkasite!" Leiti, et see toimus liiga kiiresti ja arutati, et järgmisel korral suurendatakse annust.
Ma tänasin ja väljendasin soovi, et rohkem neid protseduure ei tehtaks ning seda aktsepteeriti.

Olin tollal väga noor ja usaldav, ei osanud enda eest seista, kedagi-midagi karta. See oli vast elus üks esimesi kordi, kus õppisin ütlema: "Ei". Tollest juhtumist midagi väga halba ei juhtunud, aga põhimõtteliselt oli väär, et ma ei teadnud, mida minuga tehakse ja tulevikku mõjutas üks asi siiski - ma pidin eriala vahetama, sest komponeerimisest ei tulnud enam midagi välja. Niisiis loominguinimesele see toiming ei sobinud ja ma ei tea tänaseni, mida minuga tehti.

Kuna mulle tookord ei selgitatud, mida minuga tehakse, et ma kaotan teadvuse jne, ebameeldiv oli kuulda enda kohta märkust, et olin enda teadmata mänginud klaverit - palun vastust, mis protseduur see võis olla? Mida mulle võidi süstida? Seda tehti suhteliselt kergekäeliselt, mul olid vaid tavalised noore eduka ja andeka inimese stressimõtted, mitte midagi erilist.

Tänan südamest, kui saate saladuseloori kergitada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uneravi, depressiooniravi korral kasutatakse süsti jne.
Täpse vastuse saate haiglast - haigusloos on kõik ja täpselt kirjas. Nii saate selgitust. Raviarst selgitab ka siis seda täpselt: mida, milleks, kuidas, miks jne
Kuna oli emal probleeme ja teie ka sellega seoses pinges-mures - arvan et tegemised depressiooniravi seotud.
Pöörake pilk tulevikku ja tervislike tegudega edasi, õnnelikult!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet