ATH (ADD/ADHD) täikasvanutel ja selle ravimatus eestis 06.09.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Millise psühhiaatri või kliiniku (kus on vastav psühhiaater, kes end muutusega oma töös kursis hoiab) poole ma oma probleemiga peaksin pöörduma? Probleemiks on keskendumisvõimetus, mis diagnoositi paar aastat enne kooli lõppu ja lahendati ravimiga, mida tarbisin iga päev. Paraku, peale kooli lõppu ma otse tööle ei läinud ja seega kadus ka see retsept käest st. ei käinud enam arsti juures ja nüüd, kus ma ei suuda keskenduda enam isegi asjadele, mis meeldivad on, loen ma, et eestis on meil inimesed kes ATH'd põevad lapseeas. pärast seda - kaob ära. kas see on sovjetiaja rumalus või mingi muu kangekaelsus, ma ei ta, tundub tüüpiline eesti, kellegie, kes teistes riikides on elanud ja näinud, kuidas arstid inimeste jaoks on, mitte vastupidi (et arstid saaksid pastakate ja plakatite peal antidepressante kõige jaoks "soovitada" või siis KÄSKIDA, kui patsient peaks olema keskmiselt intelligentsem ja on oma probleemi sügavuti uurinud ja selgeks teinud, mis ta võimalused on. Loomulikult ma räägin ühest ja ainukesest EU's ADHD/ADD jaoks lubatud ravimist, metüülfenidaat (Concerta/ Medikinet/ Ritalin - pean silmas kahte esimest, sest mul on vaja aeglast ja kestvalt töötavat toimet, mitte Ritalini sarnast IR (instant release) toimetüüpi). Kas see on juba eos kaotatud võitlus ja ma olen oma probleemiga üksinda st pean neid ravimeid alaealistelt ostma ja internetist juhuse korral leidma ja ostma või on arste, kes suudavad rangest ruudust väljaspool toimetada ja usaldada ja uskuda oma patsienti ja mis temale töötab ja töötanud varem ju juba ka on!
Aitäh Teile, dr. Ennet.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tallinnas (PERH Psühhiaatriakliinikum) dr. Ülo Kallassalu - Dispanseri peaarst.
Tallinnas (Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse juhataja dr. Andres Lehtmets.
Minul ambulatoorset vastuvõttu ei ole.

Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet