Ärevuse ja magamatuse ravi 19.08.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kroonilise magamatuse ja depressiooni raviks on perearst välja kirjutanud 5 karpi Cipralixi ja 4 karpi Bromazepam Lannacheri. Alustasin raviga 05.02.2019. Ravi on aidanud, kuid arusaamatuks jääb, kui kaua see peaks kestma? Nagu ma aru saan, on tegemist üsna kangete ravimitega. Olen 2-3x Bromazepam Lannacheri jätnud võtmata, mis on kaasa toonud õudusunenäod ja ärkan pidevalt öösel üles. Uni on kestnud kuni 2:30-4:00-ni.
Cipralixist tundub, et on abi - päeval. Olen rahulik, rõõmus ja saan ärevushäireteta tegeleda igapäevatoimetustega ning lahendada ka kõige keerulisemaid olukordasid. Kuid und see rohi ilmselt ei paranda.
Kas nende ravimite nii pikaajalisest tarvitamisest võib tekkida sõltuvus? Kas ma pean seda ravi jätkama kuid-aastaid?
Kas Bromazepam Lannacheri võiks vahetada mõne muu rohu vastu?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Bromazepam ja alprazolam - oht sõltuvuse tekkeks.
Head rohud käesolevalt: a) rahustava toimega AD (Esprital, näiteks) või b) mõne neuroleptikumi väikesed annused (Rispolept, näiteks).
Harjutused, vt varasemad.
Rohi abivahend, harjutused on põhivahend.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet