Psühhoosilaadse häire ravi 08.03.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Olen 46a mees. Mul tekkis 2 aastat või pisut rohkem aega tagasi psühhoosi sarnane häire,psühhiaatri sõnul psühhoos või vähemalt psühhoosi eelne seisund. Põhjuseks oli rohke üksteisele vastukäivate erinevate religioossete ja esoteeriliste kirjanduste lugemine,lisandusid veel bioenergeetika kursused...raske oli selle infohulgaga hakkama saada. Olen tarvitanud 2a Rispolepti 1mg hommikul ja 1mg õhtul. Arst arvas et võime proovida tasapisi nüüd rohukoguse vähendamist.
Kui ma lähen rohukoguse peale,1 tablett päevas ehk Rispolept 1mg õhtul, kas see ravitoime kestab ühel tabletil 24 tundi , järgmise õhtuni? Kas võiks tarvitada 1 tablett päevas (õhtul) ?
Tänades...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rispolept on väga hea rohi ka mitmete muude probleemide korral.
Tablett on 1mg, aga inimesed on erineva kehakaaluga, erineva ainevahetusega, erineva toitumisega, erineva närvikavaga jne. Sellest järeldus - tuleb leida ENDALE sobiv rohuannus.
Mina võtaks hommikuse rohu annust alla - hommikul 0,5 mg ja õhtune jääks 1 mg. Kui enesetunne hea, siis üks-kaks kuud annust ei muudaks.
Siis saab edasi otsustada.
Muud tervislikud eluviisid on ka väga olulised.
Jüri O.-M. Ennet