Pearinglus, survetunne peas 14.01.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
2 kuud tagasi hakkasin esmakordselt tundma pearinglust ja iiveldust, mis kestis lõunast peaaegu õhtuni ja kordus iga 1,5-2 nädala jooksul. Detsembri keskelt alates pearinglus kadus, kuid tekkis hoopis survetunne paremas oimukohas, vahel tugevam, vahel õrnem. Kuid just kindlas kohas. Otsest peavalu sellega ei kaasne, lihtsalt survet ning mõnikord ka kerget surinat.
Kas antud sümptom võib olla seotud ärevushäirega või viitab surve ühes kindlas kohas hoopis kasvajale?
Viimasel ajal on muretsemist, pinget ja stressi üsna palju olnud.
Ette tänades,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pearinglust mitmel põhjusel:
a) perearsti poolt kontroll, vererõhk jm, millega perearst nõu annab;
b) neuroloog uurib probleemi oma aparaatide ja tehnikatega;
c) ärevushäire võib anda hulgi erinevaid kaebusi, sealhulgas ka pearinglust ja surveid, ja peavalu.
Ärevushäirega seonduvaid soovitusi vt otsinguga eelnevates.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet