Kasiinosõltuvus 17.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Mul on väga suur mure on elukaaslase pärast.Nimelt võitleme kasiinosõltuvusga.Eestis pani ta endale juba ammu keelu peale,kuid nii kui ma kodust ära olen või ta töö asjus Valgas käib,kisub miski teda nagu kaasa ja mõtlemata läheb ta sinna ,paar tundi hiljem arusaades,et on teinud valesti.Sõltuvisega oleme maadelnud nüüdseks 5 aastat.Neil kordadel kui käib,siis 100€ on summa,mis tavaliselt maha mängib.Ta on aus,kui käib siis tunnistab üles ja ütleb ,et enam nii ei tee,kuid ikkagi kisub teda nagu miski sinna.Kas te oskate öelda,kes Tartus saaks meid aidata?Arstid?Haiglad?Olen ta pärast väga mures.Ta on nõus,et otsime abi ja saame sellest lahti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatriakliiniku arstid annavad nõu ja aitavad sellest Sõltuvusest lahti saada.

Kõik tervisliku eluviisi kombed tulevad kasuks,
pingetest maandamise võtted eriti.
Vt varasemaid.

Õpetussõnad.
Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka arstirohtu (vajadusel) - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.
Lavastaja annab näitlejale juhiseid, Näitleja peab tüki ikka ise pähe õppima ja lavalise osa selgeks harjutama.
Rõõmsameelset harjutamist!

Jüri O.-M. Ennet