Kaugele arenenud raskloomuline skisofreenia 19.09.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mu ema põeb raskloomulist kaugele arenenud skisofreeniat. Ta ei käi tööl ja ei oma mingisugust sissetulekut. Keeldub võtmast temale välja kirjutatud ravimeid. Olen olukorrast, kus olen vajumas selle tõttu depressiooni ja ei oska kuskilt abi leida selle olukorra lahendamiseks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ema raviarsti-psühhiaatriga rääkida.
1) Saab vormistada invaliidsuse ja puude ning sellest tuleb väike sissetulek.
2) Kui koduses tingimustes keeldub ravist ja psühhiaatri arvates ravi vajab, siis raviarst-psühhiaatriga koos organiseerida Ema psühhiaatriakliinikusse ravile.
3) Vajadusel olemas ka muid sotsiaalseid toetusi, ...hooldekodu.
Koostöö psühhiaatriga!
Head ravimid olemas.
Jüri O.-M. Ennet