Depressiooni ravimid ja alkohol 24.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen väga mures oma lähedase pärast, kes on veendnud, et depressiooni ravimeid võttes võib ka alkoholi (mõõdukalt) tarvitada. Esimese 2 nädala jooksul ravi alustades ei joonud ta kordagi, viimase 2,5 nädala sees on joomise kordi olnud 4 (praegu siis on ravi kestnud veidi üle kuu) . Ühel korral neist korralikult, teistel kordadel vähem, aga jutt ei ole ka 1 õllest, vaid sõltuvalt korrast 2-4 õlut. Ta on kindel, et tunneb oma keha ja veendunud, et alkohol ei mõjuta tervenemist halvemas suunas. Minu viidatud netist leitavad allikad ei ole tema jaoks usaldusväärsed, sest need, kas liiga üldised vms. Küsin, kui võtta Brintellixi ja Fluanxolit (mõlemat kord päevas), kas ravi ajal mõõdukas alkoholi tarvitamine ( nt kord nädalas 1-2 õlut) ei kahjusta pigem ravi kulgu või pigem kahjustab? Mis on ohud (nii lühiajalised kui ka pikemad) nende ravimite tarvitamisel alkoholiga? Kas võib tõesti olla, et osadel organismidel see ravitulemust halvemas suunas ei mõjuta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Õlu on klassikaline põletiku suurendaja, haiguste edendaja-suurendaja. Seega - töötab ju ravi vastu ja tõhusalt.
Üks 0,5-ne õlu sisaldab 50,0 jagu viina, neli õlle = 200 viina.
Kui ei suuda ravi ajalgi kaine olla, siis tegu alko-sõltlasega! Jutt, et tunnen keha ja juhin olukorda - on tühi jutt. Jutt ei maksa, maksab ravi ajal kaine olemine.
Depressiooni raviks on vaja ka elukorraldust muuta, oma keha ja psüühikat tugevdada. Alkohol ei ole ravim.
Alkoholi ja ravimeid koos ei võeta. Kui ei suuda ilma alkoholita olla - siis on tegemist sõltlasega ning tuleb elukorralduses tõsised muudatused ette võtta. Alkoholism - peatselt domineerib kodune vägivald ning armukadedus, kooselu muutub võimatuks.
vt varasemaid.
Jüri O.-M. Ennet