enesetappu mõtted 15.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

eile õhtul oli selline tunne et lähen hulluks ära muidu mul on ärevushäired sellepärast et ma kardan et mul on mingi haigus kuna igalt poolt valutab aga eile nagu otsest paanikat polnudki aga järsku tuju läks nii halvaks ja kardsin et hakkan lõikuma vms ja et ei taha enam elada kugi tegelikult ma tean et ma tahan elada lihtsalt kartsin et teen endale midagi jne hommikul ärkasin siis tuju on ikka halb aga sellist tunnet enam pole. Võttis kohe kartma et mis toimub muga et sellised mõtted ja nagu ma ei kontrolli oma mõtteid kunagi varem nii pole olnud. Kas võib olla depresioon või ärevushäirest vms? Nagu ma ei taha ennast ära tappa ega midagi aga ma kardan et äkki tuleb selline mõte ja teengi midagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Räägi probleemist Lapsevanemale (vana-vanemale), kellega hea suhe, hea läbisaamine.
2) Jaluta iga päev (hea kui mõne sõbrannaga, Lapsevanemaga..) - see maandab pingeid, rahuned, enesehinnang paraneb, eluisu suureneb.
3) vähemal määral depressiooni on tänapäeval periooditi Kõigil. Sellega kaasneb mõningal määral ka ärevust ning vastupidi. vt varasemaid soovitusi, leia endale sobilik ja harjuta.
Oled tubli, saad hakkama.
Selg sirgu, nina püsti, Mona-Linda naeratus - see kõik aitab!
Igast murest saab üle.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet