Obsessiiv-kompulsiivse häire ravimid 03.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Milliseid ravimeid soovitaksite oma kogemuste põhjal (mida kirjutate ka oma patsientidele?) obsessiiv-kompulsiivse häire raviks?
Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alustaksin - kui nn ravimit ikka vaja on - apteegi vabamüügi ravimitest: kui und vaja parandada, siis Meltoniin,
kui rahustamist, siis ravi-rahustav tee. Selle osakaal vaid 1/10.
9/10 oleks harjutused: keha kaudu - terves kehas terve psüühika, psüühika kaudu - pingete maandamise harjutused, minu Palve esimene samm.
vt varasemaid soovitusi ja leia endale sobilikud harjutused, neid siis tee. Siit see 9/10 mida senini ei ole veel kasutatud.
Head harjutamist
ja kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet