ärevus ei taandu enam ka rohtudega 03.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen täitsa paanikasse sattumas. Kogu minu lugu on pikk, aga püüan võimalikult lühidalt. Minu lapsepõlv oli ühele noorele tüdrukule väga karm ja varatäiskasvanuks saades olin lõikumise küüsis juba kolm aastat ning siis selleks ajaks viimane lõppes haiglasse sõiduga, õmblemisse (19a.) Sain siiski samal õhtul koju?!?!
10 aastat hiljem ehk eelmine aasta põlesin läbi ja hakkas sama jama pihta- lõikasin veenid läbi ja viibisin psühiaatria haiglas ligi 3nädalat. 3 kuud hiljem lõikusin jalga, õmmeldi, öö psüh.haiglas ja jälle koju. Nüüd oli pikem paus... minu jaoks... aga jälle elu keeras kihva- mured, mis mind sügavalt puudutavad, aga vältida ei saa. Käin regulaarselt arstil ja teraapias. Vahepeal tunduski, et hakkas paremaks minema ja hakkasime vähendama tabletiravi ( varem venlafaksiin 150mg+depakine 500mg ja vajadusel xanax 2x25mg), nüüd 3kuud kasutanud venlafaksiin 75mg+depakine 300mg ja ikka vajadusel xanax 2x25mg.

Aga... nüüd 3ndl tagasi suri mulle väga hingelähedane kass õnnetul moel, nägin oma silmaga pealt vanema inimese uppumissurma, püüdsime aidata end tulutult ja viimase punkti lisas üks mu kallis pereliige, kelle tegudest ma ei maini. Pühapäeval ma "plahvatasin", viskasin mõned mööbli esemed laiali, 4tunni jooksul võtsin 7x25mg xanaxit ent see ei aidanud ja TAAS lõikusin end:( (õnneks polnud kuskil leida klaasikildu, et veenideni jõuda ja lõppes vaid rõvedate marraskitega) ja nüüd käes juba neljapäev ja IKKA ei suuda keha rahuneda.
Mida ma tegema pean? Minu enda arst on puhkusel, haiglasse minna ma enam ei taha, kas tõesti proovin siis 200mg xanaxit, et keha rahuneda suudaks???see on juba lihtsalt ebamõistlikult kurnav:(:(:(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mured staažikad, raviskeemis domineerib arstirohi, rahusti. Muid võimalusi rakendatud tagasihoidlikult. Seega - on veel hulgi kasutamata reserve.
Kohtuda raviarstiga või tema asendajaga, et korrigeerida ravimid ja ravidoosid.
Enda keha ja psüühika mõjutamine-treenimine, mõjutamine paranemise suunas.
vt varasemad soovitused ja neid siis praktiseerida.
Päevik, et enese muutmine optimaalne oleks.
Psüühika mõjutamisel on ka nn väikestel muutustel oluline tähtsus. Võrdlen seda arvuti klaviatuuriga - me ei pea ju sangpommiga klahvile lööma, piisab õrnast vajutamisest. Seega - iga tera tervise varasalve on oluline ja tuleb repertuaari võtta.
Kuula keha häält - keha ja psüühika annab täpselt märku, et kus ja kuidas end tervisliult mõjutada.
Head harjutamist ja kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet