Teine arvamus ja AD vahetamine. 25.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Kirjutan oma 18 aastase tütre pärast, kellel diagnoositi sügisel sügav depressioon ja ärevushäire. Ta on alates novembrist võtnud ravimite kombinatsiooni paroksetiin+lamotrigiin hommikul ning risperidoon + vahel pikatoimeline melatoniin õhtul. Tal on siiani suitsiidsed mõtted ning enesevigastamise tungid. Ta on tahtlikult neelanud tablette ning end žiletiga lõikunud. Minu küsimus on: mulle tundub ,et paroksetiin talle ei mõju ning kas oleks vaja ravimit vahetada? Tema raviarst aga vist ei arva kuna suurendas ainult AD kogust poole tableti võrra. Tütar ise arvab,et temale kõige parem oleks EKR ( mida talle sügisel haiglas olles 6 x tehti). Mina aga arvan ,et mis mõtet on seda konkreetset AD võtta kui tulemus puudub. Mida arvate Teie?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga!
Kui EKR sobis ja aitas, siis sellest raviarstile rääkida - see väga tõhus ravivahend.
Peale tablettide on oluline iga tera, mida tervisesalve lisada annab.
Minu veendumus, harjutustest on suur-suur abi ja neid vaja kasutada, seeläbi saame ühe-mitu abimeest endale juurde, et tervist parandada, elurõõmu suurendada.
vt varasemaid ja head harjutamist.
Koostöö oma psühhiaatriga!
Jüri O.-M. Ennet