Erinevad antidepressandid korraga? 24.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Sain depressiooni ja ärevushäire diagnoosi, psühhiaater kirjutas 2 rohtu välja mida igapäev peaksin võtma - paroxetinum ja valdoxan, viimane neist võib maksa kahkustada mingeid proove ei võetud, kas neid ikka tasub korraga võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater selgitab, et miks kaks rohtu?
Valdoksaan võib (aga ei pruugi) maksa tegevust kahjustavalt mõjutada. Maksa-probleemide korral ja kõhkluste-kahtluste korral - ei võta.
Vajalik on omapoolne kehaline-, vaimne-, hingeline-, sotsiaalne- ja religioosne (väärtushinnangute-maailmavaate) muutmine ravi, ennetamise ning treeninguga, enda kujundamine, arendamine. See aga vajab tahtejõudu, sihikindlust. Muidu jäämegi tablettide peale lootma.
Rõõmsameelset tegutsemist!
Jüri O.-M. Ennet