Psühhiaatri diagnoos 21.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, kas orgaaniline isiksushäire tähendab, et inimene on kindlasti agressiivne, kahtlustatav, jne., Rakveres psühhiaater pani selline diagnoos ilma aega, vastuvõtt kestas mitu minutit, esimene oli selle tõttu, et taotlesin tõendit autokooli, mul on närvihaigus Giles de la tourette(generaliseeritud tikid) kogu elu, olen gruppi peal, aga neuroloog saadas mind psühhiaatri juurde, ma natuke vaidlesin, testide tulemuste kohta, võib olla, ta sai aru seda, kui just sümptoome? Agressiivne ma ei olnud kunagi, ja arstid ei leidnud psühhikahäireid, ainult praegu võin öelda, et mul on internetisõltuvus. Kas diagnoosit "orgaaniline isiksushäire" on võimalik maha võtta? Ja kas on võimalikud probleemid, näiteks, tervisekontrollil tööl?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tourette´isündroom - motoorsed/vokaalsed tikid on väga-väga laia sagedus-/raskuseastmega ja ravimitega ka laias ulatuses mõjutatav. Kas teie puhul on see autosõidu ohutuse aspektist oluline või ei, seda saab otsustada ikkagi raviarst. Tema otsus oluline.
Ta peaks teile ka asjalikult-arusaadavalt põhjendama, et miks ta sellise otsuse vastu võttis.