Antidepressant ja rahusti 19.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere !
Peaksin alustama Duloxetine krka 30 mg + Opamox 15 mg ( kõrvale ravi alguses ) kasutamist, aga olen alati skeptiline olnud ravimite suhtes. Mida oskate Duloxetine ravimi kohta täpselt öelda ja kuidas neid tuleks alguses rahustitega kasutada ? ( Kardan väga ravimi tugevaid kôrvaltoimed ja et enesetunne läheb kehvemaks! )

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Retsept on Enneti ristkülik (Enneti, et teile paremini meelde jääks, et tegutsema hakkaksite, kodus panete oma nime) diagonaaliga ja “uued prillid”.
Ristkülik diagonaaliga annab mõttemudeli ja ka tegutsemisjuhise. Diagonaal ristkülikus näitab, et üks tekkinud kolmnurkadest (vasemalt paremale ajateljel liikudes) väheneb. See iseloomustab arstirohu võtmist – põhimõtteliselt peab ju saabuma aeg, et rohtu võtame aja möödudes vähem ja siis enam ei võtagi.
Teine kolmnurk selles ristkülikus suureneb, pakseneb. See iseloomustab harjutusi

(viis rühma: sotsiaalsed, kehalised, meelelised, hingelised, religioossed;

alustada minu harjutusest) ja nende tegemine peab siis suurenema, saavutama optimaalse isiku jaoks.
Kui harjutusi ei tee, siis jäätegi rohtu võtma!
“Uued prillid” on uus hoiak, uus suhtumine endasse ja välisilma ehk lihtsamalt – mis on minu väärtushinnangud, mida võtta südamesse ja mida vaid mõistusega. Südamesse kõik ei mahu, sinna mahtugu ainult enda jaoks väga väärtuslik.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
vt eelnevaid ja rõõmsameelset tegutsemist.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet