Kognitiivne häired. millest need tulenevad. 06.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kognitiivne ehk lähi mälu probleemid minul ja arstid on sellise tiagnoosi pannud minule kuid tahaks väga teada millest see on tulnud. olin pikki aastaid roostevaba keevitaja ja kroomi arvud olid kõrged kuna puudus ventilatsoon, palju oli kasutuses lahustit ja kontakt liimi sika. talveti hoiti autoid töö ruumis ja siis jäi nende suits sisse kui välja läksid. kas on võimalik et need asjad on põhjustanud minu probleemi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mälu tugevdavad rohud olemas - perearst kirjutab (need dementsuse vastased rohud). Mõõdukas kehaline aktiivsus hea, Märkmiku kasutamine - hea. Korralik uni - hea.
Võimalik dementsus. Võimalik ka nii, et depressioon - sellest tavaliselt tugev mälu langus.
Koostöö arstiga.
Dementsus, depressioon, mõned ained puud - neid variante vaja uurida.
Jüri O.-M. Ennet