Antidepressandid ja l-trüptofaan 19.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tean et antidepressantidega ei tohi kasutada l-trüptofaani, samuti on ka tabletipurgi peal kirjas, sest see võib viia vererõhu eluohtliku piirini, kuid kuna ma olen antidepressantide peal olnud juba üle aasta, siis oleks soov hakata neid vähendama ning looduslikuma peale üle minna, et probleemiga tegeleda, mitte antidepressantidega lihtsalt seda alla suruda ning oma organismi mürgitada. Küsimus olekski siis selline, et kas lahjemate antidepressantidega nagu Sertralin-teva (2 hommikul), abivahend Fluanxol (1 lõunal) ning unerohi Ketipinor (1 õhtul) on ka nende ravimite listis, millega ei tohi l-trüptofaani võtta? Tõesti oleks väga vaja, et miski abistaks mind, kui ma vaikselt ravimite koguseid vähendan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sertralin - ära jätta ja hommikul mõnus võimlemine 10-15 min ning siis mõnus +,+/-, +/-, +/-, + dušš (soe-jahe, soojem-jahedam, kuumem-külmem - kõik mõnuga.

Nädala pärast jääb Fluanxol ära. Siis saab teha minu Palve esimest sammu (jällegi enesetunnet jälgides. Nüüd tuleb päevakorda ka kehaline aktiivsus-kerge trenn. See vajalik.

Kahe-kolme nädala pärast Ketipinor ära (abilisteks võib olla Melatoniin, rahustavad teed). Nii Kepinori kui ka Melatoniiniga teha seda nn Enneti rituaali (kodus nimetad oma nimeliseks, vt varasemad) kujundamist: Rohu võtmise järgselt teed minu Palveharjutust - seega see Palve omandab ka ravimite (Ketipinor, Melatoniin) toimed.
Kui nüüd 2-3 nädala pärast ravim ära jääb ja Palveharjutust teha, siis organism reageerib Palveharjutuse toimele Lisaks ka Rohu toimega (nagu võtaks ka rohtu!).
Rõõmsat harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet