ärevushaire 10.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Praeguseks juba kolm aastat tagasi. Algas kõik sellega et ei saanud öösiti magada süda puperdas ,ärkasin tihti üleni higine.Pöördusin perearsti vastuvõtule,tehti erinvad uuringud., kilpnäärme näitaja oli veidi paigast ära.Käisin ka kilpnäärme arti vastuvötul kirjutati 50 L-Tyroksini. Ööd olid ikka vahelduva eduga.Aasta tagasi kirjutasin ka teile ja soovitasite teha esimest palvet,teen seda siiani. Kolm kuud tagasi tekkisid mul korralikud ärevushäired ja siiani vaevlen nende käes. Poolteist kuud tagasi pöördusin oma kodulinna psühhiaatri vastuvõtule,kirjutas mulle mirzateni 15mg lisaks alprazolami ja uinutit.
See poolteist kuud olen tundnud ennast kohutavalt,hommikuti on süda nii paha ja sellised ärevushood,mööduvad alles siis kui võtan alprazolaami,siis õhtu normaalne. Ma ei julge seda ka nii palju võtta kardan sõltuvust. Ma tunnen et murdun . Mida peaksin tegema? Kogu see olukord tekitab veel rohkem ärevust.Hirmu tekitab ka pulsikell mis on keskmiselt 98-118 päev
Aitäh!
Tervitades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohi peab enesetunnet parandama. Annusega "mängida" suurendada või siis vähendada. Ravimeid mitte kõik korraga, tingimata eraldi, paari tunnise vaheajaga. Siis saab selgust konkreetse ravimi toimest, sobivusest.
Ravim on abivahend, harjutused põhivahendid.
Mis on ärevuse Põhjus(ed), see tuleb leida ja muuta või siis enda hoiakuid nende suhtes muuta. Mis tervise varasalve sobilik, seda kasutada, iga tera oluline (terast kasvab ju suur tervisetaim). Kahjustavast hoiduda.
vt veelkord varasemaid. Vajalik ikkagi positiivne rituaal endas välja kujundada. Mõjus Pavlovi koerale liha-lambiga, mõjub kaasaegsele inimesele ravimi-harjutusega.
Kõige suurem Tark on Inimese oma organism - kuula tema ütlemisi e tundeid.
Terviserada teinekord ongi maadeavastaja rada, enda tundmaõppimise rada.
Päikest!
Jüri O.-M. Ennet