Kas psühhiaatriline, neuroloogiline või tundmatu probleem? 21.02.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vabandage ma tean, et Te olete väga kuulus ja hea arst. Vaadake, mul jäi eelmise aasta sügisel toit kurku või söögitorusse kinni ja perearst saats LOR arsti juurde, kes saatis mind neelamisuuringule(novembris)- seal öeldi, et kõik on ok.
Aga mul kummalised probleemid ei lõppenud, nimelt eelkõige eelmise aasta detsembris oli tavaliselt õhtuti sülje neelamisega probleeme, keel ja neelamislihased nagu ei kuulanud nö sõna, ei allunud tahtele, see kestis korraga kuni paar sekundit ja seda esineb praegu ka, aga mitte enam iga päev, ühesõnaga on harvemaks jäänud. (Ja vahest tekib pärast seda paanikahäire). Kas tegu on psühhiaatrilise, neuroloogilise või mõne muu probleemiga?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tarvitate psühhiaatrilisi ravimeid. Seega esimene vestlus ja koostöö oma psühhiaatriga, et rohtude osas või nende annuse osas vajadusel korrektiive teha.
Organismi sisemist tasakaalu ja lihaspingete korrigeerimist-rahustamist aitab saada minu Palve. (vt eelmine vastus).
Söömine olgu rahulik, mitte kiirustades. Ja mälumine olgu tavalisest veidi kauem - see on suureks abiks.
Kõik saab korda!
Õpetussõnad.
Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla Õnnelik. Iga tera Õnne varasalve tuleb kasuks. Ja neid teri on Ilmamaal palju, neid otsi, leia ja kasuta. Leia enda andekus ja kasuta seda oma elurajal Õnnemägedele minemisel.
Head minemist!
Jüri O.-M. Ennet