Kelle poole pöörduda oma probleemiga? 03.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui kodus on probleemid,kas peaks pöörduna pühhaatri poole vôi psühhoogi poole? Nimelt on mu mehel suured probleemid selgeks saada,mida ja kuidas tahaks oma elu elada ja tänu sellele uputab ta paljud oma mured pitsi. Muidugi ta ise ei taha seda tunnistada.Sain ta nôusse,et läheks arsti juurde. Palus,et paneksin talle aja aga ma ei tea,kuhu ja kelle juurde peaksin panema. Kas teiel saaksite kuidagi teda aidata,kui ei ehk oskaksite soovitada kedagi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui ta teist hoolib, siis jätab alkoholi täielikult maha - ja ei ühtegi tilka enam. Ja seda kohe, päevapealt! Teised on sellega hakkama saanud, kui ta teist hoolib, saab ka tema.
2) Käigu korralikult tööl ja toogu raha koju, et ühiselt koduelu edendada.
Kas töökoht on, või elab teie juures nö "kostilisena".
3) Ükski psühholoog ja psühhiaater ei tee alkoholi kuritarvitajat või alkoholisõltlast terveks. Ei tee. Terveks teeb iga mees /iga naine alkoholihaigusest end igaüks vaid ISE! Arst annab juhiseid ja vajadusel veidi rohtu une või meeleolu parandamiseks.
4) LUBADUSED ei maksa mitte midagi, maksavad vaid TEOD karskuse rajal. Kui ca 6 (kuus) kuud täielik karsklane, siis võib juba mehe juttu uskuma hakata.
Karskus tänasest!
Kui tervis jukerdab, siis esimene käik olgu Perearsti juurde - siis selgub edaspidine.

Nüüd selgubki kas ta teist hoolib või hoolib hoopiski alkoholist. Nii lihtne see ongi.
Kui ta teist hoolib, siis läheb ta karskusrajal läbi tule ja vee.
Kui ta teist ei hooli, siis on vaid Lubadused, õlle, vein ja viin (põhjusi selgituseks leiab ta tuhandeid).

Kindlameelsust soovides,
Jüri O.-M. Ennet