Lämbumistunne südamepiirkonnas antipsühhiootikumist 05.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on nüüd selline suur jama et pärast kuuenda tableti võtmist Abilify(terve tableti võtsin) tekkis lämbumistunne. Juba üle nädala on nii olnud. Nüüd on see lämbumistunne südames. Pimedas ruumis olla ei saa ja üle viie tunni magada ei saa. Ma ei julgegi enam magama jääda, sest tekib lämbumistunne kopsudesse ja surmatunne tuleb peale. Südames on koguaeg lämbumine peal, see on kõige hullem. Ja lisaks tekib veel ajus, ma ei oska seletada mis tunne aga jube(peale magamist). Lisaks ma võtan veel Haloperidoli.Aga see ei tee midagi. Palun öelge mis asi see on ja mida ma pean tegema, kõik tekkis Abilify ist. Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minge oma psühhiaatri jutule, tema ju Abilify kirjutas. Võib-olla vaja annust muuta, võib-olla hoopiski ravimit vahetada. Arstirohte mitmeid ja on valikuvõimalusi.
Arstirohtu võttes peab enesetunne ja tervis paremuse suunal liikuma. Koostöö oma Psühhiaatriga ja kõik saab korda.
Muud tervislikud eluviisi elemendid on alati kasuks.
Arstirohi on vaid osa tervise parandamise rajal.
Rõõmsameelset tegutsemist ja koostöö oma Psühhiaatriga.
Jüri O.-M. Ennet