Tere,kardan et mul on alkolismiga probleeme 02.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selles et ma saan iga päevaga aina rohkem aru et mul on probleeme alkoholiga,joon ja sellest tekivad ka tööjuures probleemid ja ka kodus elukaaslasega,olen muutunud närviliseks ja soov aina rohkem juua ja juua,
Töö isu kadunud ja hakkab tekkima depressioon,kurbus,masendus,õhtused üksi nutmised,igatsused ja elumõtte kadumine,olen raske lapsepõlvega noormees vanemad tarvitasid alkoholi kui väike olin,alatasa olid kodus kaklused veri ja toidupuudus ☹️ eluks vajalik oli alatasa puudu 😏 koolis olid probleemid,kolisin 16a kodust oma ette elama käisin koolis ja tööl korraga,üritasin hakkama saada mida ma suutsin lopetasin kooli ja asusin kaitseväkke ,tekkis tüdruk kellega olid ka probleemid seega otsustasime lahku minna ja eraldi elama hakata okei läksime laiali ,peale kaitseväge asusin kohe ametlikult tööle ja kolisin Tallinna alguses oli Koik ilus tore kuid üks hetk hakkas tekkima seltskond kellega sobrunesin ja väljas käima hakkasin☹️ tekkisid ained seltskonda ja alkohol,nüüdseks on tekkinud probleemid alkoholiga,ma kardan ise juba kui nii edasi jätkub siis loppeb see väga kurvalt ja ma soovin abi

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutt õige, analüüsid õigesti, sinust saab asja!
Otsus - ei tilkagi - tuleb nüüd ja kohe vastu võtta. (kogust vähendada või harvemini või lahjemaid jooke või...- see vaid Jobule lohutuseks). Minu patsientidest 1/3 alko-tarbijaist suutis päevapealt maha jätta ja osad neis juba 25-30 aastat täiesti karsked olnud.
1. 1,5 - 2 kuud ust avades-sulgedes ütled mõttes endale: Olen Karske Mees, Rõõmsameelne!
a) Uni korda, sportlikud puhkehetked.
1) Päevik: tervise edendamise nädalakava, kiitus endale tehtu eest.
2) Usurahvastel on õhtupalve - see oma olemuselt rituaal. Seda rituaali annab ka ise tekitada. Oma patsientidele soovitan seda selliselt: Õhtul rahustava rohu (ravitee - apteegi vabamüügist) võtmise järgselt teha rituaalset harjutust (Harjutus ka ise on rahustav, pingeist vabastav - minu Palve-Meditatsiooni esimene samm). 3-4 nädalaga kujunebki välja sobilik tingitud refleks e tingitus. Paljudel on see välja kujunenud endalegi märkamatult: lastele unelaulukene, lehekülg raamutust lugemist, mõned rituaalsed tegevused jne.
3) Inimese elu on nagu külakiige - tahame teda rohkem Une-Kati suunas lükata, siis vaja seda päeval Aktiiv-Kati suunal tegutsema panna. Seega Päevane aktiivsus, kehaline tegevus oluline. Jõukohane loomulikult. Päeval ka Lõõgastusehetked!
4) Paevarežiim ja elusihid korda. Õiged Elusisihid annavad enesekindla hoiaku, kaob kõhklus, ebakindlus. Suur-Vanker e töö-sihid paika ja Väike-Vanker e eraelu sihid selgeks teha.
5) Apteegi vabamüügist saab abilisi, Melatoniin on väga hea. Soodustab uinumist ja und.
6) Iga tera Tervise Varasalve on hea - suur/väike printsiip siin ei kehti. Väike prügi silmas teeb palju paha, seega väike tervisenektari tilgakene võib teha ja teeb parasjagu head.
7) Esivanemad on tuhandete põlvede jooksul eluvõitluses hakkama saanud ja seetõttu ME OLEMEGI OLEMAS, oleme VÄLJAVALITUD.
Said nemad hakkama, saad ka sina!
vt varasemaid
Edu ja rõõmu sulle, Väljavalitu!
Tegutse ja anna kahe nädala pärast edusammudest teada!
Saad hakkama!
Jüri O.-M. Ennet