Antidepressant ESCITALOPRAM TEVA - 10mg - kas enam see ravi ei toimi? 22.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Alustasin antud rohu võtmist 3 kuud pärast lapse saamist ning tänaseks on ta 1 aastane ja 11 kuud.Algselt võtsin kenasti 6 kuud ära ja hakkasin võõrutama ja võõrutasin ligi 2 kuud kuid sümptomid tulid tagasi juba 3ndal kuul (ärevus , segaduse tunne , hirmud enda ees jne)Hakkasin siis perearsti soovitusel rohtu uuesti võtma ning sellel korral suunas ta mind ka psühhiaatri juurde kes koheselt tõstis ka annust 10mg pealt 15mg peale ja koheselt olid mul nii kohutavad mõtted , depressioon , jõuetus , ärevus , tunne , et olen vaimuhaige ,hirm enda ees , et keeran ära peast ning 2nädala möödudes oli tunne ikka sama seega läksin 10mg peale tagasi kuid nüüd käivad mu tujud niii ülesse alla , mõni päev ma olen depressioonis ja sügavas augus aga teisel päeval äärmiselt okei tujus ja jaksan toimetada ilma , et mu peas keerleksid mõtted. Olen ka täheldanud , et kui ma võtan rohtu õigetel kellaaegadel siis mul ongi tuju täitsa okei aga kui mul päeval läheb meelest ja võtan siis rohu õhtul lõpetan ma üldiselt haiglas , sest ärevus ja oksendamine ja kõhulahtisus jne on taas kohal. Kas sellel võib olla tõepõhi all või peaksin muutma rohtu ? Tahaks mainida ka seda , et kui hakkasin võtma taas antidepressanti augustis siis kuni tänaseni higistan öösel (ma isegi ei higista trenni tehes) , vägivaldsed unenäod , rahutu uni , korduvalt tõusen ja halbade emotsioonide ja värinaga, ärkan väga vara. Palun tagasisidet , sest sain alles arstile aja detsembri lõpus. Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevus, hirm, depressioon ja sellest tulenevad psüühilised ning kehalised kaebused on põhjustatud peaasjalikult kindlate (isiku suhtes väliste) situatsioonide või objektide poolt, mis tegelikult ei ole ohtlikud või mida ise ei oskagi põhjusena esile tuua.
Ravi:
a) psühhofarmakonid, et liigset ärevust kõrvaldada (antidepressant või veidi neuroleptikumi. Rohu abil 1/10 tervenemist, harjutused annavad 9/10.
b) psühho-harjutused lõõgastumiseks (neid hulgi, lihtne-toimiv on minu Palve esimene samm),
c) harjutused koos farmakoniga, et kujuneks toimiv rituaal-refleks (nö Pavlov-Enneti refleks-rituaal , et hästi meelde jääks ja seda praktiseeriksid! Kui teed, siis pane juba oma nimi). Toimib väga hästi. (vt otsinguga varasemad).
vt. varasemaid soovitusi ja praktiseeri.
Uni -( vt varasemaid).
Arstirohu saab psühhiaatri käest. Rohu võtmise vajadus ajateljel väheneb, väheneb vaid siis kui harjutuste osakaal ajateljel suureneb (vt varasem ristkülik diagonaaliga ning "uued prillid" raviprintsiip).
Kannatlikkust - anna aega atra seada ja
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet