Meeldivad vanemad mehed 21.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mulle on alati, niipalju kui mäletan, meeldinud just vanemad mehed. Mäletan, et algklassides (10-aastasena) üritasin oma üle 30-aastast kehalise kasvatuse õpetajat võrgutada (justnimelt seksi eesmärgil!). Isaga alati olnud head suhted.

Sooviksin teada, miks meeldivad noortele neiudele nagu mulle, endast umbes 15-25 aastat vanemad mehed ja emotsionaalne ning vaimne lähedus on tekkinud vaid ja ainult taolises vanuses meestega ning seksuaalset tõmmet on vanemate meestega ka enam (endavanuste ja paar aastat vanemate meessoost isikutega puudub üldiselt igasugune tõmme)? Millal on see n-ö terve inimese käitumine ja millal on see midagi, millega peaksin spetsialisti poole pöörduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas kiindumine on armastusväärsesse inimesesse, kellel siis aastaid kümmekond rohkem. Või kiindumus on vanemasse mehesse, kes võib olla/mitte olla armastusväärne.
Kas kiindumus esimesest pilgust? Targad siis ütlevad, et oota see teise pilgu aeg ka ära e. anna aega, et selguksid tõelised suhted.
Kas sellel 15-20 aastat vanemal mehel on juba mitu pereelu-lapsi selja taga, neist lahku mindud, uutele marjamaadele minekuks?
Vastus on teie mõlema südames.
Kui tunnetate, et vaja kellegi poole pöörduda, siis kiirustada ei maksa, oota (kas/las ootab temagi) 5-6 kuud. Aeg annab arutust.
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet