Valu ja söögi isu 25.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus sellinne et millest võib olla vahest rinnus vasakul pool terav valu? Ning viimasel ajal on ka söögi isu kadunud, kas see võib olla suurest pingest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kindlasti võib.
See probleem on lahendatav.
1) Piisav uni ja õige unerežiim (õigel ajal magama).
2) Ei kahjust - ei suitsu, ei alkoholi ei võta igat kooliga jm asja liigselt südamesse - rahu, ainult rahu.
3) Jõukohane kehaline aktiivsus: jalutuskäigud, sörkjooks, kehalise aktiivsusega treening (soovitav väljas või ujulas jne). Tasa-targu alusta, koormust tõsta enesetunde järgi ja sujuvalt.
4) Enneti Palve.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
5) Räägi oma probleemides-murest Emale (mõnele teisele väga lähedasele).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet