Mees valetab mulle ja ma tean seda 19.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Ma tunnen muret enda elukaaslase pärast. Oleme koos olnud 1,5 aastat. Mina olen 20 ja tema 24.
Veidi eellugu
ütleme nii et minu suhtumine rahasse on veidi teine kui temal. Olen pärit keskmise palgaga eesti perest. On olnud aegu lapsepõlves kus oleme pidanud ainult makarone sööma. iga suvi olen tööl käinud ja enda raha ise teeninud, üüri ja kommunaale maksnud jne.
Tema on jälle pärit rikkama poolsest perest. Noorena käis palju reisidel ja oli ka välismaal tööl aga ka siis küsisi vanemate käest raha juurde. Pere ainukene laps on ta. (ema ostab talle siiani ka riided, mis mind kohutavalt samuti häirib)
Probleem-
probleem on rahas. Kuna mina käin alles koolis siis eeldan et tema on perekonna pea. aga ta ei maksa midagi, süüa ostan ka mina kui vanematel võimalik toetada on ja see pisike raha mis ma vahel koristates saan, see läheb kõik toidu peale. Vahel tal on ja vahel mitte. asi tundus kahtlane ja ma võtsin vastu otsuses,et ma uurin asja. selgus et ta panustab rahaga spordi tulemuste peale(triobet,olybet) . Ma rääkisin temaga ja ta ütles et panustab väikeste summade peale- max 15.- aga ma ei uskunud teda, vaatasin tema pangakontot (tean et see võis vale olla aga enam ei suutnud kahelda temas, tahtsin teada mis toimub)
Ma armastan teda ja ma tean tema mind ka. me oleme läbi elanud ka lapse kaotuse, mis meid sidus veel rohkem.
aga ma ei oska enam käituda ma saan koguaeg aru kui ta valetab .
viimane vale painab mind eriti, käisin tema juures tööl. palgapäev on neil 10ndal kuupäeval igakuu. see kuu aga kui küsisin kas palk on tulnud ütles et keegi puhkusel ja tuleb hiljem.
jällegi ma vaatasin pangakontot ja palk tuli õigel kuupäeval, kaasa arvatud ka minu oma. ja ta on selle kõik maha mänginud. ja jätkuvalt ta ka küsib ema köest raha, mõtleb mingi lolli vabanduse välja miks tal seda vaja on( kuulsin telefoni kõnet)

kuidas ma peaksin temaga rääkima? kuidas ma saaksin teda uuesti usaldad sellises asjas? tean ,et tema järgi nuhkimine pole olnud õige aga ma tahan olla kindel,et mul on temaga tulevik kindel ja ta suudaks minu ja lapse eest kunagi hoolt kanda, mitte et kohe peale palgapäev oleks raha otsas ja lapsele ei saaks pamperseidki osta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui elate koos, siis rahakott on ühine ja asub köögis nö lillevaasi kõrval. Kes võtab, see paneb ka kirja. Ühine!
Kui seda ei ole, siis armastab ta raha rohkem kui Teid.
Siit tuleneb ka edaspidine kooselu - kes/mis on tähtsam. Kui rahaarm on tähtsam, siis
1) Teie olete "Peenraha" tema lihalike vajaduste rahuldamiseks. Vaimset sidet ju ei ole! Punkt.
2) Siit siis ka need valed-valetamised. Ka valetamine viitab, et tema prioriteedid jätavad Teid esiplaanilt eemale. Punkt.
3) Tema prioriteediks on RAHA (kuigi tema teenitud või tema Papa-Mamma käest saadud), mitte Teie. Temal puudub Meie-tunne. Temal on MINU RAHA, Minu Mängud, Minu naine minu tarbeks - Minu omand. Punkt. Minu, Minu, ...puudub MEIE!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet