Helide tundlikkus 09.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et kolisime ühest kohast teise just müra pärast ja tuleb välja, et siin elab ka teisel korrusel laps, kes jookseb pidevalt ja müdistab ringi. Mind häirib see nii hullult, et see ajab mind närvi lausa ja ei lase telekasse ka süveneda. Mind häirivad üldse igasugused kolksud ja jutuajamine naabritel jms. Kõva muusika ja müra ka härib. Kõrvus ka vahel kohiseb ja siuke tunne, et lähen hulluks. Olen küll hetkel rase, aga see oli ka enne nii. Mida peaksin ette võtma, et see mind enam ei häiriks ja kuidas ma seda ravida saaksin?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vatitupsud kõrva,
KÕIK rahustavad võtted (kehalised, vaimsed, hingelised, joogid jne - vt varasemad) tulevad kasuks (teil ju rahustav tee programmiline).
Omapoolne meeldiv fooni-muusika - teile meeldiv, muudele helidele summutaja.
Omapoolne ümisemine - rahustab ja elimineeri muid helisid.
Sellest alustada, siit kujunevad lemmiknipid.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet