Halvasti magamine,hammaste krigistamine 07.10.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere jõudu.Olen autojuht olnud juba aastaid ja suurem osa ajast veedan kodust eemal.Nädalvahetustel viibin hotellis kolleegiga ja täna ütles ta uuesti et krigistan hambaid,sonin.Tänu sellele ei maga normaalselt ,seljale tekkivad punnid-istuva töö pärast ja nägu vahest ka punnid stressist

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seljavalu on autojuhtide kutsehaigus - liigne istumine, sundasend. Valuvastased määrded - siis juba selg haige, aga vajalik on probleemi ennetada - teha harjutusi. Teha sõidupause ja siis -
a) ringutus-sirutus ning ette-alla painutus-lõdvestus ning tagasi lähteasendisse - harjutust.
b) Lihaseid pingutada ja siis väristada-lõõgastada ja
c) silmadele veidi puhkust.

Kvaliteetne öine uni - siit tuleb sisemine rahu ja krigistamise kõrvaldamine. Õhtul enne und need eelnimetatud harjutused, soe tee.

Nahk ja punnid - siin hea mõõdukas saun, kasuks tuleb ka söögipärm (poes piimaletis ca 3x3x3cm kuubikud). 1/3 või 1/2 sellest kuubikust veeklaasi, pool klaasitäit või enam vett, minutit kaks-kolm oodata (varem ta ei taha kohe seguneda veega), segada ja juua. B rühma vitamiinid ja rida teisi häid aineid selles. Seda nädalas korra või kaks. Kui neli-viis korda võetud, siis nädal-kaks pausi. Jälgi enesetunnet.
Sellest alustada.
Harjutused!
Jüri O.-M. Ennet