Kuhu ma pean pöörduma, et kiirelt abi saada? 24.08.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Vahest karjun tühja asja pãrast oma lapse peale. Mul on tekkinud umbes 6.kuud tagasi minestushood, kui olen tãiesti rahulikus õhkonnas, näiteks istun rahulikult ja tunnen , et hakkan minestama, kuid kordagi minestanud ei ole.Ma ei tarvita alkoholi. Jãtsin aasta tagasi pãevapealt suitsetamise maha, peale seda olen koguaeg vãga vãsinud, magan vãga sügavalt ilma unerohtudeta. Mul ei ole energiat ega jõudu. Meeleolu kõikumised. Kord naeran ja olen vãga lõbus, teinepäev olen pahas tujus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõõta vererõhku - madala rõhu puhul uimasus, nõrkus, lõputu unevajadus.
Kui madal, siis hommikukohv, kehaline aktiivsus, ortostaatilised harjutused (püsti-lamada-jalad-puusad ülesse/turiseisu/ ja vastupidi tagasi). Lihtsam on minu Palve esimene samm. Iga kord Palveharjutust tehes mõelda: Lapsel läheb hästi, Olen täiesti rahulik ja rõõmus...
vt varesemad ärevushäire/paanika valdkonna soovitused.
Pöörduda tuleb Enda Poole - tervisepurjeid saate eelkõige teie ise kergitada.
Tervise tugevdamine, meeleolu parandamine on nagu sportlik treening - parasjagu pingutada ja sellest rõõmu tunda. Nagu spordis.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet