Paranoia ja usk, et minu isiku suhtes käib vilgas luuretegevus 25.05.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen mures oma venna pärast. Ta elas ja töötas Saksamaal 4 aastat, olles eelnevalt oma ainukese kodu maha müünud. Eestisse tuli ta tagasi 1 kuu eest ja elab praegu minu juures. Tulles oli ta väga hirmul, rääkis, et teda aetakse taga ja teda tahetakse ära tappa ja "neil" on asjaga kiire. Enne Eestisse tulekut oli ta 4 kuud ilma tööta, vahetas tihti oma asukohta, ööbis mõnikord ka metsas, peaasi, et "liikumine "talle järgi ei jõuaks. Kui küsisin, et kuidas ta teab, et teda taga aetakse, siis ütles ta, et nad loovad temaga silmkontakti. Ka kuuleb ta hääli, kuigi ise väidab, et ei kuule. Agressiivne ta ei ole, pigem hirmul. Samas otsib ta praegu tööd, olen mures, et see tekitab temas lisastressi ja olukord läheb halvemaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paranoiliste mõtete kõrvaldamiseks, häälte kõrvaldamiseks on Väga head rohud olemas.
Psühhiaatri jutule ja saate abi.
Jutt ei aita, selgitamine, nõidumised, pendeldamised, käe vaatamised, kaartide panemised psühholoogilised teraapiad, astroloogia jms siin ei aita - aitavad vaid rohud.
Psühhiaatri jutule!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet