Tujutsemine 22.05.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17, viimasel ajal on selline probleem, et on kiired tujumuutused, hakkan väga kergesti nutma ja pisarad on lõputud, samas on sellised imelikud kohuvalud, nagu päevade valud, aga päevi. Elan aktiivset suguelu.
Mis see olla võiks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elame muutuste ajastul, ja noorena peame ka ise muutuma. Nutmine puhastab hinge ja aitab sisepingeist vabaneda - seega aegajalt täiesti kasulik, isegi teatud juhtudel vajalik.
Peale Kalevi surma Linda oli nukker ja nuttis meile Ülemiste järve - nii räägib legend.
Järv meil on ja seega niipalju nuttu me enam ei vaja.
Pingeid saab maandada ka muud moodi:
ümber Ülemiste järve - (päris täisringina terviserada e Rahva Rada veel valmis ei ole, aga Rae valla juhtkond ning tubli sprordi- ning ühiskonnategelane Tõnis Kõiv ühelt poolt, Rae valla poolt ning minu ergutused Tallinna linna Volikogu kaudu Linnavalitsusele ja nende tegevus Ülemiste järve Tallinna poolsest küljest viib meid varsti sihile) - jalutuskäigud, rattasõidud, jooksmine jms.
Terviseradasid palju, metsatukki-parke jt sportimise võimalusi on - seega kasuta.
Korralik ja piisav uni, tervislik toitumine, ei ühtegi suitsu.
Minu Palve (vt otsinguga Enneti palve) esimene samm,
et see pingeid maandab-vähendab, seda on korduvalt öeldud ja seda tegijad teavad,
et see aju verevarustust parandab ja seeläbi mõtlemine ning mälu paranevad - seda ka tegijad teavad,
et see sieelundite massaaž on ja kõhukoopa elundite tegevust parandab - seda saate nüüd teiegi teada.
Rõõmsameelset harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet