Laps varastab ja valetab. 18.05.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.Tütar mul saab suvel 10 a. Ta on hakanud varastama.Olen üksikema.Läksime lahku eksiga sügisel. Eelmine nädal sain teada, et oli poest varastanud 100.- väärtuses mänguasju.Eile, et oli külla läinud sõbrale ilma minu loata ja sealt varastanud.Täna siis anti teada, et ta varastas sõbranna kodust 200 eur. 100 sellest raiskas poes ära,100 viisin tagasi.Mida ma võiks ette võtta.Ma ei ole nii rikas.:(

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitan alustata lastepsühhiaatri juurest.
Mida kooliõpetaja asjast arvab - temaga ka nõu pidada.
Kas Papsiga veel suhteid on? Temaga koostöö - sõbralikult-asjalikult. Papsi vanemad?! - kui nad inimlikud-mõistvad on.
On ju veel lastekaitse spetsialistid - nendega rääkida.
Mis teie elukoha piirkonnas võimalik, seda rakendage.
Kas teie vanemad elus ja abivalmis? Ka nende elutarkus ja toetus (psühholoogiline) on oluline.

Lapsega vestelda rahulikult, asjalikult, usalduslikult, selgitavalt.
Teile kannatlikkust soovides, et olukord paraneks!
Jüri O.-M. Ennet