Posttraumaatiline stresshäire 25.02.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist!

Juhtus selline asi, et sõbranna langes vägistamise ohvriks. Peale seda õhtut on ilmselgelt ta shokis ja traumatiseeritud ja hirmul ja lihtsalt katki vaimselt. Nüüdseks on 2 kuud möödas ja asjad on küll paremaks läinud aga ta endiselt näeb unes seda sündmust koguaeg läbi. Luupainajad. Ta sonib ja võpatab unes. Teatud hetkedel juhtuvad ka nn "klõpsud" kui ta ei saa aru kes ta ümber on ja kus ta on või miks ta seal on. Kuigi ta teab mind aastaid, ei tunne ta mind ära ja näeb mind kui tema ründajat. Aga see on mööduv ja mingi aja peale saab ta siiski aru kus ta on ja kellega. See kestab umbes 30min kuni 1h. On olnud ka hetk kus ta oma mõistusega oli umbes aastas 2012. Hiljem ta saab kõigest aru, mäletab kõike mis ta selle klõpsu ajal tegi jne. Muidu on väga positiivne ja tugev inimene. Aga muretsen. Ise ta arsti juurde pöörduda ei taha, seega siin ma olen. Millega ja kust võiks alustada, et see kõik lõppeks? Kardan, et ainult ajast ei piisa.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teata tema vanematele - kodune tugi on vajalik.
Psühhiaatri vastuvõtule - valvearst võtab igal tööpäeval vastu, vastuvõtuosakond aga ööpäevaringselt. Head rohud pingete vähendamiseks ja maandamiseks olemas - neid psühhiaater määrab.
Psühhiaatri vastuvõtule! Lahendid on olemas.
Jüri O.-M. Ennet