Pidev väsimus nõrkus energiapuudus 16.01.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on viimased pool aastat vaevanud väsimus,nõrkustunne ja energiapuudus.olen proovinud kõiksugu vitamiine,aga abi pole old.mingi aeg tundsin,et miski ei aita.kuni ühel õhtul võtsin 4 õlut.järgmine päev olin nagu uuesti sündinud.enesetunne oli hea energiat oli meeletult.siinkohal mainin et alkoholist andis sellise tulemuse ainult mõõdukas 4 õlut õhtul.mitte ükski teine alkohoolne jook ei and seda tulemust.ise saan aru et iga päev 4 õlut pole vast õige,aga kuna see annab organismi midagi mida vaja siis kas peaksin jätkama sellist elustiili.ravimeid ma ei poolda seega kas leidub alternatiive?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väsimus, nõrkus, energiapuudus jne - see tingitud: kas üleväsimusest (valest puhkamisest), stressist-depressioonist (mida õllega maandasite), või muudest teguritest (probleemid endas, kodus või siis tööl).
Õige, et igapäevaselt 4 õlle (s.o. 200+ kanget 40 vol% viina) ja see on loomulikult kiirelt allamäge minek.
Sportlik eluviis aitab pingeid maandada, saun ja/või psühhoreguleerivad harjutused, õige töö- ja puhkerežiim jms. Iga tera tervise varasalve on hea.
Kontrollige vererõhku ja veresuhkrut - ka sealt võib aegajalt "üllatusi" tulla.
0,33- õlu nädalalõpus - sobib, üle selle võib asi kontrolli alt kaduda.
Õlles B rühma vitamiine, seega võtke poest toidupärmi (kuubik ca 3x3x3 cm), pool kuubikud pudistage klaasi ja vesi peale - kaks korda nädalas jooge seda pärmivett.
vt varssemaid soovitusi ja harjuta.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet