Alkohooliku abikaasa käitumine. 07.12.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

15 abieluaastat alkohoolikust mehe kõrval on mind pannud olukorda,kus armastus ja austus on kadunud.Ainult lubadused hakata normaalseks on ka lubadusteks jäänud.Ähvardused end tappa ,kui lahkun jäädavalt.Pidev helistamine(45kõnet päevas)ja kontrollimine.Olen ka ise pidanud depressante tarvitama ,et suudaksin tööl käia ja rahu säilitada.Nüüd jõudis mees otsusele et tahab sellest haigusest vabaneda,kuid ainult siis kui mina tema kõrval olen.Järjekordne kauplemine.Kas ka mina pean psühhiaatripoole pöörduma koos temaga ja abi paluma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohooliku tunnustähed: armukadedus ja vägivaldsus, survestamine, eluruumi ahistamine, teise inimesega minimaalselt arvestamine, manipuleerimine ja ähvardamine...
Kui mees teist hoolib ja edaspidi soov tal on kooselu teiega jätkata, siis alustagu uut elu juba TÄNA (täna ei võta ühtegi tilka - üks päev korraga - iga päeva on siis TÄNA.
(1/3 meestest alustab ravi "silmapetteks" - tegelikult ei soovi ja ka ei saa karskuseteele. Nad ei soovi ja seetõttu ka ei saa.
1/3 alustab ja on eesmärgiga kuu-kaks kaine olla, et siis sujuvalt endise eluviisi juurde tagasi minna.
1/3 on päevapealt (Täna, täna kained) kained ja seda elukestvalt. 20-25 aastase karskusstaažiga mehi on küllaga).
Seega - olgu tänasest alates maikuuni (2017) karske, siis otsustate taas kooselamise ja mitte enne.
Kindlameelsust teile soovides, järjekindlust Mehele soovides.
Kui Mees TAHAB, siis saab ja juba tänasest. Päev korraga - inimese elu ongi ju Täna, täna, ...
vt varasemaid, et sisepingetest kergemini vabaneda, vt minu Palve esimene samm (sobilik teile mõlemale).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet