Bipolaarne,depressioonis ja ärevus 16.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mu küsimus oleks et milliseid käsimüügis ravimeid bipolaarsuse abiks/kontrolli all hoitmiseks soovitaksite, milliseid depressiooni puhul ja milliseid ärevuse ja rahutuse puhul?

Suured tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kulla Inimene! Neid häireid las diagnoosib ikka psühhiaater ja psühhiaater määrab siis ka vajaliku ravi.
Meeleolu langeust ja kõrgenemist on igal normaalsel inimesel periooditi ja see ei ole veel bipolaarne haigus. Ei ole.
Kerget depressiooni on igal inimesel, eriti neil, kes hellahingelised - nad võtavad ilmaelu-võitlust liiga kergesti südamesse. Hellahingelistel on hella hinge tõttu ka kergemini "terendamas" ärevus ja sisepinged.
Mida teha?
1) Terves kehas terve vaim (psüühika), veelgi tervemas kehas veelgi tublim psüühika! jalutuskäigud, kerge sportlik tegevus jms.
2) Puhkus taastab jõu, taastab ka vaimujõu, psüühilise võimekuse. Õige režiim ja piisav puhkus.
3) Sooja vedeliku joomine rahustab - Rahustab neelamise liigutus ja seetõttu mitte korraga juua vaid lonks, 10-15 min järgi jälle lonks jne. Neelamise rahustav toime on ka ravi-teede puhul. Raviteed mitte üle nädala järjest juua. Apteeker annab nõu.
4) vt varasemaid unehäire valdkonna soovitusi.
5) Tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu - väga hästi aitab. Väga hästi!
(vt otsinguga eelnevast).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet