bupropioon vs vortioksetiin 15.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mis vahe on kahel antidepressandi toimeainel bupropioonil (Wellbutrin) ja vortioksetiinil (Brintellix)? Millisel juhul üht ravimit teisele eelistatakse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemidel on kümneid aspekte ja neid mõnikord korraga kõiki lahendada ei saa - vajalik on järjestamine: kui depressiooniga (näiteks) asjad ühtepidi, siis figuuri-kaaluprobleemid jne. Õige arstirohu leidmine võtab mõnikord aega ja vajab ka konkreetset proovimist-katsetamist, sest iga inimene on ju paljuski ainulaadne.
Wellbutrin (kirjade järgi) sobib küll nii depressiooni, ärevushäirete kui ka suitsetamise aspektist. Toitumisprobleemide korral aga on repertuaaris Seroxat, Fluanxol, Fluoxetin ja rida teisi - raviarstiga koos leiate õige. Brintellixi puhul on sügavam depressioon ja ka äresuvhäired (rasedatele ei).
1001 ja + korda ütlen, et rohi on vaid osake tervise taastamised, tugevdamise ja haiguse ennetamise rajal. vt Enneti palve, raviva-ennetava rituaali-refleksi tekitamine, eluviisi korrigeerimine, uued väärtushinnangud jne
vt varasemad, vali, tee ja Päevik.
Rohud ei tee inimest tugevamaks - tugevaks teeb inimese uutmoodi tegutsemine, uus eluviis. Praegune häire viitab ju sellele, et eluviisi on vaja muuta!
Jüri O.-M. Ennet