mehe paranoilisus 07.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem selles, et mu mees, kellega plaanime kokku kolida, ei talu isiklikke küsimusi. Ka näiteks suvalist telefoni kõne "kus oled mis teed, saame kokku" tuuakse konflikti saabudes hiljem välja kui tema ahistamist. Samas ta ise on mulle korraliku taustakontrolli teinud..isegi mu laenud on tutvuste kaudu välja uuritud..või mu arvutist või telefonist krt teab kuskohast. Kas võib olla tegemist haavaga eelmisest suhtest? Või on see mingi paranoia ? Ja kas üldse ja mida sellega peale hakata on võimalik? Küürakat parandab vaid haud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi mitu:
1) isiksus on selline - Paranoiline isiksus: umbusklik, kahtlustaja, tõlgendab "omamoodi", enda mina ja õiguse jõuline nõudleja, sekauaalse sfääri kahtlustused jne. Suure enesekasvatusega ja harjutamisega annab seda isiksuseomadust veidi ohjeldada.
2) Alkoholism - armukadedus on üheks oluliseks tunnustäheks. Absoluutne karskus, siis saab kuue kuu või aasta pärast asja. Enne seda on ainult lubadused.
3) Psüühikahäire. Vajalik psühhiaatri konsultatsioon.
Kui juba korra lahutanud, siis "see rada" selge. Seda ei tohi ka unustada.
Sõnad ei maksa, maksavad teod. Kui teist hoolib, siis end muuta ka soovib. Kui ei soovi - kiirelt hüvasti!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet