Diagnoos 01.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Oleks selline küsimus kui psühhiaater peaks määrama diagnoosi ehk kergemat sorti, näiteks unehäired või kohanemisraskused või üleüldiselt keskkonna põhjal esinevad häired. Kuidas see mõjutab edaspidist elu? Kus see kajastub, kas teised inimesed saavad ligipääsu sellise informatsioonile ja mis see üldiselt teeb? Kõik variandid kuidas see peaks mu elu mõjutama, kas tekib piiranguid töökohtade või elukohtade valikule? Kui plaan minna välismaale elama või tööle kas see ka midagi mõjutab?
Aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tervis (ka vaimne tervis) tuleb korda teha ja kogu maailm on teile lahti. Kui te end ei remondi, vaimselt tugevamaks ei tee, siis need maailmaväravad ei avane nii kergelt.
Kehaline ja vaimne tervis annab õnnetunnet ja tõstab töö- ja õpivõimet. Seega - kõik variandid tervise parandamiseks (ka psühhiaatri abi) tuleb repertuaari võtta.
Terviseandmed on vaid tohtrile ja teile kasutada, neid kõrvalistele isikutele näidata ei tohi - on keelatud.
Unehäireid ja kohanemisraskusi on paljudel - nendega tuleb tegeleda. Need elu tulevikus ei sega.
Praegu - iga tera tervise varasalve on kasuks, kehalise tervise edendamine parandab ka vaimset tervist.
ANTS´ule (Alkoholism, Narkomaania, Toksikomaania, Suits) ei. Psühhoregulatsioon - vabastab pingeist. (vt varasemaid soovitusi).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet