Olansapin Actavis 10 mg 01.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere mis Ravim on Olansapin Activis 10MG mida sellega ravitakse ja kas seda peab võtma terve elu aeg või ainult teatud aja :P :) ja kas se rohi võib tõsta vere rõhku ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olansapiin kuulub neuroleptikumide rühma - aitab korrastada mõtlemist, rahustab psüühikat ja käitumist, enesetunnet ja meeleolu.
Kasutatakse väga paljude psüühikahäirete puhul ja väheses-õiges annuses vajadusel ka paanikahoogude ravis (ühe komponendina).
NB Psüühika ja keha on üks tervik ja seega - kehaline tervis, selle tugevdamine aitab tugevdada ka psüühikat ning vastupidi.
Kehaline tegevus korrigeerib ka vererõhu küsimusi ja normaliseerib seda. Närvilisus ja psüühiline pinge kergitab vererõhku, olansapiin on olemuselt ikka rahustaja ja õiges annuses vererõhku ei kergita. Aga koostöös raviarstiga saab asjale konkreetselt vastata. Ka ravimi võtmise kestvus pannakse paika koostöös raviarstiga.
Rohi on oluline (vaid 1/10 kogu ravist), aga kindlasti on olulised ka muud tegemised (see 9/10 tegemised) - seda leiad eelnevatest soovitustest (vt paanikahood, ärevushäired).
Seega - võimalusi keha ja vaimu edendamiseks on hulgi! Teadmisest üksi ei piisa, vaja on TEGUTSEDA!
Non nocere! -Ei kahjusta ennast! (ei A.N.T.S.-ule, ei Alkoholile, Narkootikumidele, Toksilistele ainetele, Suitsule).
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet