Hirm, ärevus , paanikahood. 18.02.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 21 aastane ning mul on kahe aastane laps. Mõnda aega juba on tekkinud mul ärevus, hirm, paanika ja vaime väsimus. Ma ärkan hommikul mõttega , et ma pean jälle veetma kuidagi moodi päeva õhtusse. Mu kõrval on küll laps ja kass, kuid ma tunnen, et ma olen selles kõiges üksinda.Ma ei taha ,et mu elukaaslane hommikuti tööle läheb. Niipea kui ta uksest välja astub, tekib paanika ja masendus.
Varasemalt on selline asi olnud ka siis, kui ma rase olin ja enamus ajast üksi kodus olin. Siis leidsin, et pean endale võtma kassi, kelle eest hoolitseda.
Hetkel ma veedangi oma päevad koristades, kokates , pesu pestes, et see päev kuidagi kiiremini õhtusse saata.
Öösel ei maga eriti hästi. Lähen väsinuna magama ja ärkan ka väsinuna.
Tunnen, et mul on tekkimas kerge depressioon.
Ma olen mõelnud pöörduda ka psühholoogi juurde, et äkki sealt abi saada kuidas kaotada ära see hirm. Nagu kirjutasin, siis käib see periooditi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Lapsega mäng, vestlus, muinasjutud, kallistused (väike laps vajab kehalist kontakti). Suur inimene ka.
2) Oskus ja julgus puhata: nii öösel kui ka päeval lühiaegsed relax-hetked. Siin aitab minu Palve esimene samm.
3) Abikaasa ja/või Esivanemate poolne abi, et nad tundi-paar last vaataksid.
4) Apteegi vabamüügis on Melatoniin - väga hea und soodustav rohi. Võtta õhtul enne und.
5) Teil on laps - olete Õnneseen!
6) Teil on elukaaslane - kiitke teda ja Diplomaatiliselt suunake ka tema lapsega tegelema.
7) Laulmine (ümisemine) rahustab närvi.
8) Naerata ja elu naerab vastu! Mona-Linda naeratus!
Päikest,
Jüri O.-M. Ennet