Noor keskendumishäirega ning võimaliku depressiooniga 10.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen aastaid koolis raskustes olnud kuigi tegelikult pole halb õpilane ja võimeline kõigeks. Ma ei suuda lugeda raamatuid ega vaadata filme, sest ei suuda nendele keskenduda pikalt. Huvi kõige vastu kaob kiiresti ning tihti väga väsinud. Väsimus on ilmselt sellest tingitud, et on vaja õppida õhtul ja und ei teki ning magan 4-6 tundi öösiti.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Puhkus taastab jõu - unerežiim korda. Une arvelt ei võta!
Und soodustavad rahustavad teed või/ja siis Melatoniin (apteegi vabamüügist saadaval). ka päeval väike uneuinak (ca kuni tund) tuleb suuresti kasuks.
2) Perearsti juures kontrollida vererõhku - noortel see madal ja liigselt madal - ongi udune olek. Madala rõhu korral - veidi oakohvi hommikul; sportlik (mõõdukas) tegevus.
3) Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm.
4) Non nocere! e ei kahjusta end vaid tugevdan!
Probleem on lahendatav!
Jüri O.-M. Ennet