Psühholoog/psühhiaater 25.11.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sooviksin veidi nõu, kuhu pöörduda oma probleemiga. Noorena juba, umbes vanuses 13, algasid keskendumishäired ja mitu korda oli soov suitsiid valida. Kuidagi sain sellest jagu, kuid aastaid olen vaevelnud tujumuutuste käes ja väga suurte keskendumishäirete käes, hetkel on koolis õppimine tohutult raske, sest keskenduda ei suuda. Kuidagi olen alati oma tujud saanud stabiilseks, kuid keskendumishäirete tõttu tekib suurem stress. Käin veel ka hetkel tööl ja tõesti proovin saada abi, et suuta tööl ja koolis veel edaspidigi käia. Vahel tekivad paanikahood ja hommikul ülesärkamine on tohutult raske, isegi kui piisavalt unetunde kirjas. Kuna kõik see on juba noorena tekkinud ja siiani olen hakkama saanud, mõtlesin, et ei hakka enam sellega tegelema, kuid tunnen et vajan tõesti abi. Tujude nii tugev muutumine häirib tohutult mu elu hetkel.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Pane psühhiaatri jutule end kirja.
2) Hakka tegema minu Palve esimest sammu - see aitab lisapingetest vabaneda, parandab aju verevarustus ja selle kaudu ka psüühika tegevust, mälu, tähelepanu, aktiivsust.
3) Puhkus olgu piisav ja selles osas oled tubli.
4) Hommikul jahe vesi vastu silmnägu, siis muud veeprotseduurid. See aitab virguda, ja nägemisele (silmadele) väga kasulik.
5) Kiida ennast mõttes ja ka valjult -oled ju seda väärt. Algus on nagu naljaga pooleks, hiljem usud ja oledki seda väärt.
ENNETI PALVE - Meditatsioon.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutus-Sirutus.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus.
Rahulikult lõdvestav painutus alla varvaste suuna., kael-õlad on pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e. vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püsti-asendisse): “rullin end püsti, sirutan end."
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine, aju verevarustuse parandamine, mälu parandamine, enesekindluse tugevdamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu ja teen mitu korda päevas. Kindlasti õhtul enne und.
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet