PCI diagnoos ja kerge vaimse arengu mahajäämus 12.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui mulle on lapsepõlves pandud arstide poolt diagnoos.PCi ja kerge vaimse arengu mahajäämus.Kas mul on õigus nõuda arsti käest järgnevaid uuringuid kompuutertomograafiat või MRT uuringut.et kindel olla ajukahustuse olemasolust

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uuringu vajaduse määrab ikkagi raviarst - loomulikult koostöös teiega.
Tähtis on - vaimsed võimed praegu, nende käepärasus, töövõime ja nende koolitamise omadused - treeniguvõime.
Psühhohügieen, kehaline aktiivus (terves kehas terve psüühika), optimaalne puhke- ja töörežiim.
Selged elusihid (sobilikud teie huvidele ja võimetele) ja rõõmsameelsus igapäeva tegemistest.
Nõuda ei ole vaja - koostööd ja teineteisemõistmist!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet