Rasedus ja Elicea 30.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, tegin esmaspäeval testi ning said teada, et olen rase. Esimene arstivisiit on järgmisel nädalal. Mure selles, et olen aasta aega kasutanud antidepressanti Elicea. Pärast triipude saamist lõpetasin võtmise päevapealt. Nüüd on võõrutusnähud, hõljuv olek, sisemine värin, rõhumine peas, seda just ringi liikudes. Kohal oüsides neid nähtusid ei ole. Olen veidi netist uurinud, antud antidepressanti ei soovitata võtta kindlasti mitte kolmel viimasel raseduskuul. Samas kardan, et äkiline ära jätmine võib ka midagi halba põhjustada raseduse alguses. Kas oleksin pidanud kogust hoopis vähendama koguseliselt nt. poolele tabletile ja tegema võõrutuse järk-järgult. Olen nõus kõik need nähud ära kannatama, kui see kuidagi mu rasedust ei mõjuta või on see organismile shokk ja selline järks lõpetamine võib rasedusele hoopis halvemalt mõjuda. Ravim määrati mulle, kuna elasin läbi valusa kaotuse ning tekkisid unehäirde ja iga väiksemgi asi viis automaatselt pisarateni.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tubli - ei võta.
(Pikemad) jalutuskäigud igapäevaselt - jälgi enesetunnet, Seemnepoiss ka kaasa - temal ka vaja "närve kosutada".
Naistearst annab harjutusi ja neid siis tasatargu-regulaarselt tegema hakata.
Rahustavad teed sobivad.
vt varasemaid ja sealt siis sobilik (tablette ei) harjutuste-soovituste vara enda repertuaari võtta.
Rõõmu teile,
Jüri O.-M. Ennet