ärevusehäire 10.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Selline lugu, et hetkel esineb jälle ärevusehäire. Eelnevalt on olnud kaks korda. Üks lühiajaline ( paar tundi, võimalik ka et paanikahoog) ja teine nii umbes kuuaega. Ärevusehäire sümptomiteks on ebameeldiv pearinglus, kaelasoonte valu ning kerge värin ning higistamine. Esineb ka unehäireid. Tavaliselt olen saanud nendest üle ilma ravimiteta. Üldiselt olen oma probleemist teadlik ning uuesti esineval ärevushoo käigus sisendan, et see kõik on iseenda tekitatud meeleseisund. Kas oleks õige külastada psühhiaatrit ja hakata pikemas perspektiivis ravima häiret ning kas soovitate AD. Ise pidasin mõistlikuks hakata võtma alternatiivseid ravimeid nagu näiteks naistepuna või palderjan. Tahaks elada normaalset elu, kus ei peaks muretsema, et haigushoog võib tulla millal tahes uuesti, valimata kohta ning kesta kuid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Enda muutmiseks:
1) liigne stressi-aur välja võtted-harjutused,
2) keha ja vaimu tugevdamine-karastamine,
3) eluhoiaku ("uue prillid" või siis uues helistikus) muutmine. Need kolm vaala tulebki õiges suunas ujuma panna.

Kas AD või alternatiivsed vahendi - pole tähtsust. Tähtis - leida endale sobilikud võtted-harjutused ja neid siis ka praktiseerida.
(vt varasemaid soovitusi, mõtle, vali, Tegutse ja saabki kõik korda).

Ole Õnnelik, et organism eluviisi muutmise vajalikkusest teada andis.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet