Paranoia, psüühika häire 05.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure on perekonnast ühe inimesega , kel on tekkinud paranoia.Ta arvab , et talle tahetakse halba nii töö juures kui tänaval.Arvab ,et keegi jälitab teda , käitub väga imelikult , arvab lisaks et teda kuulatakse pealt jne.Varasemalt täiesti terve inimene olnud ja nüüd selline jama.Oleme rääkinud taga sel teemal ja paranemist ei näe.Mida edasi teha ja kuhu pöörduda , põen et inimene ei ole äkki koostööaldis.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selle kirjelduse põhjal on sedamoodi küll - paranoilised elamused. psühhiaatri jutule, väga head rohud olemas ja saab aidata.
Jutt ei aita, arstirohi vajalik.
Vajalik ka taustsüsteem selgitada, sest paranoilisust võivad päris mitmed asjad tekitada.
Koostöö psühhiaatriga.
Korralik puhkerežiim ja pingetestvabanemise harjutused sellegi poolest olulised, aga arstirohtu on kindlasti vaja.
Tegutsege!
Lahendid olemas.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet